• قرص اشتها، کبد روی هوا!

  تاریخ : دوشنبه 19 خرداد 1393 | نویسنده : صادق | نظرات : نظر | موضوع : درست دارو مصرف کنید   بیمارستان چه خبر بود؟!  

  یه چند روزی میشد که دادشم به توصیه ی دوستای هم دانشگاهیش، یه سری قرص افزایش اشتها رو برای افزایش وزنش از داروخونه خریده بود و با شوق و ذوق زیاد مصرف می کرد.

  مادرم از همون اول با مصرف این قرصا مخالف بود و می گفت شاید ضرر داشته باشن. برادرم هم که دوستاش از همین قرصا می خوردن، می گفت که عیبی ندارن و مشکلی ایجاد نمی کنن.

  تا اینکه سه روز پیش وقتی داشتم آماده می شدم برم بیمارستان، مادرم بسته ی قرصا رو داد بهم و گفت ببر به استادت نشون بده ببین عوارضی جیزی نداشته باشن.

  منم گذاشتم توی کیفم. بیمارستان که رسیدم، توی راه پله بیمارستان هاجر، دکتر شفیق(فوق تخصص گوارش) رو دیدم. قرصا رو از کیفم در آوردم و ماجرا رو براش تعریف کردم.
  پرسیدم:« آقای دکتر خوردن این قرصا مشکلی ندارن؟»
  بسته ی قرصا رئ ازم گرفت و یه نگاهی کرد. بعد گفت :« خوبن. بخور.« و بعد به سمت بالای پله ها حرکت کرد. یکدفعه برکشت و گفت:« فقط ممکنه کبدت بره روی هوا! »

  با خودم فکر کردم، آخه افزایش وزن به چه قیمتی؟


  برچسب ها : کبد ,  قرص افزایش اشتها ,  عوارض قرس افزایش اشتهای ,  Fat Fast ,  دکتر شفیق ,  افزایش وزن به چه قیمتی , 
 • فکر کنم با لیزر عمل کنید مشکلی پیش نیاد!

  تاریخ : یکشنبه 18 خرداد 1393 | نویسنده : صادق | نظرات : نظر | موضوع : درست دارو مصرف کنید   بیمارستان چه خبر بود؟!  

  امروز با دکتر علوی(جراحی عمومی) راند داشتیم.

  رفتیم سر یه مریض که یه خانم حامله بود و علائمش به کوله سیستیت ( التهاب کیسه صفرا) می خورد. همراهش از دکتر سوال کرد که « عملش نمی کنید؟»

  دکتر علوی براش توضیح داد که چون توی سه ماهه اول حاملگی هست، احتمال آسیب دیدن جنینش زیاده برای همین فعلا درمان دارویی و آنتی بیوتیکی می کنیم تا سه ماهه دوم و اونوقت لاپاراسکوپی عملش می کنیم.

  ولی همراه مریض اصرار داشت که دکتر عملش کنه. می گفت« ولی فکر کنم اگه با لیزر عمل کنید مشکلی پیش نیاد!» دکتر گفت : « شما فکر می کنید؟یعنی مطالعه داشتی؟ » همراه مریض که یه خانم میان سالی بود گفت:«نه همینجوری می گم.»!!!


  مسئله اینجاست که خیلی وقتا مردم «همینجوری» یه سری تجویزایی می کنن و یک سری درخواستایی از دکترشون می کنن که هم به ضرر  مریضه و هم به ضرر دکتر.


  مشابه همین مسئله رو جایی داریم که مریض توی مطب از دکترش می خواد که فلان دارو و بهمان دارو رو براش بنویسه. ولی نمی دونه که این فلان و بهمان دارو چه عوارضی دارن. حتی یه استامینوفن ساده هم می تونه خطرناک باشه. اگر علم و حکمتی پشتش نباشه.


  لطفا مراقب خودتون باشد


  برچسب ها : عمل کیسه صفرا ,  همینجوری ,  عمل لیزری کیسه صفرا ,  درخواست بدون علم ,  لطفا مراقب خودتون باشید ,  پزشک مسلمان , 

درباره وبلاگ

دغدغه های یك دانشجوی پزشكی مسلمان
ای خدا درمان و درد ازآن توست...

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic